Tv Sistemini Nasıl Kullanabilirim

Dairelerde merkezi olarak desteklenen multiswitch sitem bulunmaktadır. TÜRKSAT,HORTBİD,EUTELSAT W3A VE ÇATI ANTENİ ile dijital / analog yayınlar tv prizlerinize verilmektedir.  TV prizinizden Televizyonunuzun anten girişine bağlantı yaparak televizyonunuzda arama yaptırmanız durumunda çatı anteninden alınan karasal analog yayınları izleyebilir veya tv prizinize receiver bağlantısı yaparak TÜRKSAT,HORTBİD dijital yayınlarını izleyebilirsiniz. DİJİTÜRK VEYA DSMART aboneliğiniz var ise tv prizinize baglantısını yaptıktan sonra kurulum yaparak EUTELSAT W3A yayınlarını izleyebilirsiniz.

Interkom cihazımı (BOTECH) nasıl kullanırım?

Teknik servise ulaşmak için ne yapmalıyım?

Site yönetim telefonlarından 7/24 olarak 0216 399 90 10-11 arayarak dahili 18-24 tuşlayarak ulaşabilirsiniz ya da ”destek@nishadalar.org” adresinden mail atabilir, ”apsiyon” programı ile arıza kaydı açabilirsiniz.

Kalorimetre sisteminin kayıp katılım bedeli neye göre hesaplanmaktadır?

Merkezi Isıtma Ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma Ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik
    Bayındırlık ve İskan Bakanlığından:
    Resmi Gazete Tarihi: 14/04/2008
    Resmi Gazete Sayısı: 26847(Mükerer)
    BİRİNCİ BÖLÜM: Amaç ve Kapsam, Dayanak, Tanımlar
       Amaç ve kapsam
       Madde 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; mevcut ve yeni yapılacak birden fazla bağımsız bölüme sahip merkezî veya bölgesel ısıtma sistemli ve sıhhî sıcak su sistemli binalarda, ısıtma ve sıhhî sıcak su giderlerinin, bağımsız bölüm kullanıcılarına paylaştırılmasına ilişkin usûl ve esasları belirlemektir. Isıtma ve sıhhî sıcak su gider paylaşımı hesaplaması
       Madde 8 – (1) Merkezî ısıtma sistemlerinde toplam ısıtma giderlerinin % 70’i bağımsız bölümlerin ölçülen ısı tüketimlerine göre paylaştırılır. Toplam ısıtma giderlerinin % 30’u ortak kullanım mahalleri, sistem kayıpları, asgari ısınma ve işletme giderlerinden kaynaklı ısı giderleri olarak bağımsız bölümlerin kullanım alanlarına göre paylaştırılır.

Daire içerisinde bulunan radyatörlerimin üzerindeki termostatik vanaları kaçıncı konumda kullanmalıyım?

Gereken oda sıcaklığı, ayar düğmesi çevrilerek ayarlanır. Sıcakılık ölçekleri, ölçek değerleri ile oda sıcaklığı arasındaki korelasyonu gösterir. Elde edilen oda sıcaklığı genellikle tesisat koşullarından etkileneceğinden, belirtilen sıcaklık değerleri yalnızca yardım amaçlıdır.

Sıcaklık ölçekleri Avrupa standartlarına göre Xp=2 C şeklinde belirtilmektedir. Buna göre, radyatör termostatları sıcaklık ölçeklerinde belirtilen sıcaklıktan 2 ‘ C daha yüksek bir sensör sıcaklığında kapanır.

Mutfak havalandırmasından koku gelmektedir nasıl çözebilirim?

Nishadalar projesi mekanik tesisat projesine uygun olarak, merkezi sistem mutfak havalandırma tesisatı yapılmıştır. Sakinlerimizden gelen koku şikayeti ilgili olarak yapılan kontrollerde; “bazı sakinlerimizin mutfak havalandırma davlumbazlarını klapesiz olarak satın aldıkları tespit edilmiştir.” Ankastre ürün üreticilerinin farklı tip model ve özellikte klape istemeleri sebebiyle sakinlerimizin davlumbaz temininde ve montajında satın almış oldukları ürüne uygun klape temin ederek taktırmaları gerekmektedir.

Mutfak giderimden ve banyo giderimden koku gelmektedir.

Mutfak giderinin altında bulunan pvc boru üzerinde bulaşık makinası pissu baglantı noktasına 50lik pvc boru için adaptör conta temin edilerek borunun taktırılması gerekmektedir aksi taktirde boru etrafında boşluklar olmasından kaynaklı koku sorunu olmaktadır. inşaat firması ilgili bölgeye kör tapa bırakarak muhafaza etmiş fakat bulaşık makinası montajı esnasında gelen servis personellerinden talep ederek taktırılması gerekmektedir, aynı durum çamaşır makinaları içinde geçerlidir. banyolardan gelen koku sorunu yer süzgecinde su kalmadıgı zaman olmaktadır, banyoda zemin yıkaması yapılmasa bile yer süzgeçinin içerisine haftada 1 veya 2 sefer bir maşrafa su dökülmelidir.

Misafir park yeri var mı?

Misafir park yeri yoktur.

Apsiyon üzerinden yönetime arıza kaydı yollama.

Apsiyon programına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra arıza kaydı ve iş takibi açmak için videoyu izleyebilirsiniz.